Regulamin

1. Sklep Powersports.pl jest własnością firmy  Rafał Sosna Powersports.pl ul. Zdrojowa 49 44-373 Wodzisław Śl.

2.  Zakupy w sklepie dokonywane są według następującej kolejności:
 
     a.   Złożenie zamówienia poprzez prawidłowe wypełnienie formularza zakupów i wysłanie do sklepu
 
     b.    Potwierdzenie zamówienia przez sklep w formie wiadomości e-mail wysłanej do klienta na adres podany w formularzu zamówienia.
 
3.  W przypadku niespełnienia któregokolwiek z wyżej podanych punktów zakupy uznaje się za niedokonane.
 
4.  Zamawiający płaci za towar przy jego odbiorze w siedzibie firmy lub przelewem.
 
5.  Zamówiony towar zostaje wysłany do zamawiającego najpóźniej w ciągu 3 dni roboczych od potwierdzenia zamówienia. W przypadku płatności  przelewem czas wysłania zamówienia liczy się od daty zaksięgowania płatności lub dostarczenia potwierdzenia przelewu.
 
6.  W przypadku zamówień składających się z kilku towarów, a mających zostać dostarczonymi w jednej przesyłce koszty przesyłki są jednorazowe.
 
7. Klient może mailowo lub telefonicznie dokonać zmiany w zamówieniu lub wycofać zamówienie w całości jeśli ma ono status "czeka".
 
8. Zgodnie z ustawą o ochronie praw konsumentów (z dnia 2.03.2002r.) klient ma prawo do rezygnacji z zakupionego towaru bez podawania przyczyn w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki. Warunkiem jest zwrot towaru bez jakichkolwiek uszkodzeń lub oznak użytkowania wraz z dowodem zakupu (paragon lub faktura). Pieniądze zostają zwracane przelewem na konto bądź przekazem. Koszty dostawy oraz odesłania towaru nie podlegają zwrotowi.
 
9.  Prawo rezygnacji z zakupionego towaru nie obowiązuje przy zawieraniu umów sprzedaży na odległość dotyczących produktów, przy których klient określa specyfikację produktu lub które jednoznacznie zostały przygotowane pod konkretne osobiste wymagania klienta. W szczególności dotyczy to produktów w których klient określa wzór lub tekst nadruku. Gwarancje ustawowe pozostają w mocy.
 
10. W przypadku wadliwych towarów lub błędów w zamówieniu, gwarantujemy ich wymianę na towar nieuszkodzony/właściwy, pod warunkiem zgłoszenia w terminie 14 dni od daty otrzymania przesyłki. Jednocześnie informujemy, iż nie przyjmujemy przesyłek odsyłanych do nas za pobraniem lub na nasz koszt. Wadliwy towar wraz z dowodem zakupu należy odesłać do nas pocztą.
 
11. Nieuzasadnione reklamacje, uszkodzenia wynikające z niewłaściwego użytkowania towaru nie będą brane pod uwagę. Wszelkie koszty związane z tego typu przypadkami pokrywa zamawiający.
 
12. Wszystkie ceny towarów są cenami zawierającymi podatek VAT.
 
13. W przypadku zamówień na firmę, wymagany jest NIP. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 27 kwietnia 2004 roku, faktura VAT nie musi zawierać podpisu odbiorcy faktury. Od 1-ego maja 2004 nie ma obowiązku wysyłania upoważnienia do wystawiania faktury bez podpisu.
 
14. Warunki dostawy określone w regulaminie dotyczą zamówień realizowanych na terenie Polski. W przypadku odbiorców zagranicznych, zamówienia będą prowadzone indywidualnie.
 
15. Sklep zobowiązuje się do wykorzystania danych osobowych klientów zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r., po wyrażeniu przez nich zgody.
 
16. Każda osoba kupująca nasze produkty jest zobowiązana zapoznać się z treścią niniejszego regulaminu.